Kabataş Erkek Lisesi /Anadolu Üniversitesi -Ekonomi / Hacettepe Üniversitesi -İşletme mezunudur.

  • Kültür Bakanlığı Devlet Halk Dansları Topluluğu’nda kadrolu devlet sanatçısı olarak görev yaptı.
  • Amerika/ Kennedy Center, Rusya/ Bolshoy Theatre, İngiltere/ Royal Albert Hall, Avustralya/ Sidney Opera House gibi dünyaca önemli sahnelerde yaklaşık 70 farklı ülkede görev aldı.
  • ABD Başkanı George Bush, Bulgaristan Devlet Başkanı Todor Jivkov, Romanya Devlet Başkanı Nikolai Çavuşesku, Birleşik Arap Emirlikleri Emiri Şeyh Zayid, Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek, Ürdün Kralı Hüseyin, Malezya Prensi Mirzan Mohamet, Pakistan Devlet Başkanı Ziya Ül Hak huzurunda topluluk’la birlikte devlet protokollerinde sahne aldı ve birçok onur plaketi ve teşekkür belgesine sahip.
  •  2000 yılında Halkla ilişkiler, Medya İlişkileri, Reklam, Tanıtım ve Organizasyon alanında faaliyet gösteren HY Tanıtım’ı kurdu.
  • Türkiye İş Bankası bünyesindeki İŞ Sanat‘ın kuruluşunda görev aldı ve 2000-2007 yılları arasında İş Sanat‘ın tüm organizasyonlarını ekibi ile gerçekleştirdi. Yo-Yo Ma, Charlie Haden, Gidon Kremer, Dianne Reeves, Vladimir Ashkenazy, Dave Brubeck, Yuri Temirkanov, Ivo Pogorelich, Cesaria Evora, Branford Marsalis, Pink Martini gibi dünyaca ünlü bir çok caz ve klasik müzik sanatçı topluluklarının İş Sanat adına sahne almasını ve ağırlanmasını sağladı.
  • Aynı yıllar içinde İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın (İKSV /tiyatro-müzik-caz festivali ve bienal);  tüm hospitality hizmetini sağladı.
  • Kurumsal Kimlik, Etkinlik Yönetimi ve Organizasyon/PR Hizmetleri, Pazarlama İletişimi konularında Ernst&Young, Türkiye İş Bankası, İznik Eğitim ve Öğretim Vakfı, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı, Axa Oyak, Şişecam, Sabancı Üniversitesi, Borusan Kültür, Denizbank, AEG, Yapı Kredi Emeklilik, Wyeth İlaç, Türkiye Bankalar Birliği, Yamata Yatırım, Bosch Rexroth , Işıklar Holding, Canan Kozmetik, İstanbul Princess Otel , Real Alışveriş Merkezi, Soyak Toplu Konut A.Ş şirketlerine hizmet verdi
  • 2011 yılından itibaren HY Tanıtım adına projeler üreten Hakan Yanar, kurumsal firmaların çalışanlarına yönelik şirket çalışanlarından oluşan orkestraların profesyonel sahnede yarıştığı ve on yıldır düzenlenen Ofisten Sahneye organizasyonu ile yine şirket çalışanlarının mutfakta alanında değerli jüriler önünde yemek yaparak yarıştıkları Ofisten Mutfağa organizasyonunu hayata geçirdi. Bu organizasyonlarda bugüne kadar 229 şirket yarıştı, 84 performans sergilendi ve tüm performansları 57.000 şirket çalışanı salonlarda 175.000 şirket çalışanı ise sosyal medyadan takip etti. Hakan Yanar sektördeki tecrübesi, vizyonu ve yüksek ajandası ile önümüzdeki dönemler için de ulusal ve uluslararası yeni projelerle yol almaya devam ediyor.
hakan-yanar2-1-1024x683
image-layers-1-02